"xkcd" on Randall Munroe loodud veebikoomiks. Koomiksi moto kirjeldab seda kui "veebikoomiksit romantikast, sarkasmist, matemaatikast ja keelest".[2][3] Munroe teatab koomiksi kodulehel, et nimi "xkcd" ei ole akronüüm, vaid "lihtsalt sõna ilma foneetilise häälduseta".
Koomiksi ainestik varieerub elu- ja armastuseteemalistest mõtteavaldustest matemaatiliste ja teaduslike siseringi naljadeni. Mõned koomiksid sisaldavad lihtsat huumorit või popkultuuri viiteid. Kuigi koomiksi tegelased on kriipsujukud[4], kujutab see vahetevahel maastikke ja keerulisi matemaatilisi mustreid, nagu fraktaale, graafikuid ja diagramme. Uusi koomikseid lisatakse kolm korda nädalas, esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti,[5] kuigi mõnel juhul on neid lisatud igal nädalapäeval.
Munroe on avaldanud kaks koomiksil põhinevat raamatut. Tema 2014. aastal ilmunud raamat "Mis oleks, kui ...?: tõsised teaduslikud vastused absurdsetele ja hüpoteetilistele küsimustele" põhineb tema samanimelisel blogil, mis vastab lugejate ebatavalistele küsimustele rõõmsal, kuid teaduslikult põhjendatud viisil.[6][7] See raamat on ilmunud ka eesti keeles. Lehekülje "Mis oleks, kui …?" veergu uuendatakse aeg-ajalt uute artiklitega. Tema 2015. aastal ilmunud raamat "Thing Explainer" põhineb koomiksil number 1133 ("Up Goer Five") ja seletab teaduslikke mõisteid, kasutades vaid tuhandet inglise keeles kõige sagedamini kasutatavat sõna.[8]
<ref>
-silt. Viide nimega V2v9N
on ilma tekstita.<ref>
-silt. Viide nimega NM1eH
on ilma tekstita.<ref>
-silt. Viide nimega Guardian
on ilma tekstita.<ref>
-silt. Viide nimega HtYEc
on ilma tekstita.<ref>
-silt. Viide nimega QAbDu
on ilma tekstita.<ref>
-silt. Viide nimega uIe0P
on ilma tekstita.<ref>
-silt. Viide nimega EM1kX
on ilma tekstita.<ref>
-silt. Viide nimega thingexplainer
on ilma tekstita.